logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 23.02.2018 11:37
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Zelenina propasírovaná přes prase je už passé
09.05.2010 21:10
Jistě jste se sami setkali s názorem typického českého chlapa (napsal bych "muže", ale přeci jen muž se většinou projevuje jinak než chlap...), tvrdícího, že zeleninu jí jen propasírovanou přes prase. Většina těchto vševímnejlípvšeznámnejlíp chlapů se ještě naší veganské či vegetariánské stravě směje, přestože právě oni by měli, na rozdíl od nás, být velice na pozoru - než na ně dojde!

Článek Kuřáci, pivaři a masožrouti po padesátce umírají rychleji než jejich vrstevnice publikovaný na serveru iDnes.cz přesně popisuje to, jak život typického českého chlapa vypadá. "Na něco přeci umřít musím", "Ale jděte, můj děda kouřil a chlastal celý život a dožil se 90" nebo "Zeleninu jím jen přefiltrovanou přes prase" jsou názory, které i já sám jsem osobně slyšel, a ne jednou. Smát se však můžeme my, kteří žijeme zdravě, protože člověk, který se dennodenně cpe masem a uzeninami, kouří a ještě vydatně pije alkohol, nejenže nemá pravdu, ale ve světle všech moderních poznatků o zdraví a lidské stravě vypadá jako naprostý imbecil. Kdo jiný by dobrovolně směřoval k rakovině, srdeční zástavě a nemocem oběhové soustavy?

O škodlivosti kouření tady jistě nemusíme povídat. Stačí si najít na internetu snímek, jak se liší plíce kuřáka od plic nekuřáka. Stejně tak nestřídmá konzumace alkoholu jistě není pro lidské zdraví nic pozitivního - a podívejte se na "restaurace IV.cenové", kolik českých mužů si to uvědomuje. Ti samí muži budou tvrdit, že správný muž má mít na talíři maso, že "zelenina je jen pro ženský" a že oni jedí zeleninu jen přefiltrovanou přes prase. 

Jenže právě vegani jsou dle výzkumů Světové zdravotnické organizace nejméně ohroženi rakovinou střev, cholesterolem a pravděpodobností srdečního selhání. Je to logické - v živočišných potravinách není cholesterol, v rostlinné stravě je potřebná vláknina, která přispívá ke správné funkci střev a zároveň ji ochraňuje před rakovinou, a činnosti srdce a oběhové soustavy neohrožuje u veganů žádný živočišný tuk - pozor si tak musí vegani dávat jen na ztužené tuky, které v některých ohledech mohou působit stejně jako živočišné tuky, a dávat tedy přednost zastudena lisovaným olejům nebo margarínům z čistých rostlinných olejů, které nebyly ztužovány.

"Správný chlap", jak můžeme i vidět v archivu televize Prima v seriálu Ano, šéfe!, miluje "pochoutky" jako steaky, tlačenky, bůčky, atd. atd. Zelenina je prý jen pro ženy, ale je zajímavé, že ženy se průměrně dožívají v ČR o 6 let delšího věku (80 oproti 74 u mužů). Ačkoliv v dlouhověkosti hraje roli více faktorů, konzumace masa a uzenin je spolu s kouřením a alkoholem rozhodně tím největším viníkem. Proto je ČR na špici Evropy v obezitě, v úmrtnosti na rakovinu střev a konečníku, v úmrtnosti na srdečně-cévní onemocnění, v úmrtnosti na rakovinu plic. Pořád si myslíte, že to nemá souvislost? Nemyslíte, že se kvůli těm letem života navíc vyplatí změnit svou životosprávu a nejen prodloužit svůj vlastní život, ale také ušetřit život mnoha tisícům zvířat, které během svého života prostě nesníte?Proč být vegan? Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama