Vtřícné jídelny

Svůj návod nazvala „Jak docílit možnosti vegestravování ve školách?“, ale záhy dodává, že nejen ve školách a školkách, ale i v nemocnicích, věznicích či jiných veřejných zařízeních. A nejen vegestravování, čímž myslí všechny formy vegetariánského, veganského, makrobiotického a jiného alternativního nenáročného stravování, ale i dietního stravování (například bez mléka či lepku) nebo jiného stravování z důvodů náboženských. To vše z hlediska práva a v jejím svérázném stylu.

Coby příklad, vzor, dosažitelného stavu uvádí, jak to chodí třeba v severní Itálii: Rodiče dítěte mohou jednoduše školu požádat o to, aby ze zdravotních, etických nebo náboženských důvodů nebyly dítěti ve stravě podávány určité potraviny. Může to být maso, anebo jen třeba vepřové maso, ale také mléko, vajíčka, lepek a podobně. Školní jídelna pak stravu určitému dítěti přizpůsobí. Z nemocnice v Itálii má vlastní zkušenost, že připraví jídlo podle osobních potřeb (požadavků) pacienta.

Celý návod na:
 

 

Robert Suchánek, tvoroběžník.cz

 
Dotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.