Veganské obalovací těstíčko

Veganské obalovací těstíčko

Jednoduchý recept na obalovací těstíčko, které si můžete doma vyrobit zcela přírodní, z běžně dostupných surovin, v libovolném množství a podle vaší potřeby. Těstíčko je obdoba známé hrašky, která má však jen jedinou variantu veganskou - hrašku vegan. Ostatní druhy hrašky jsou s přírodním aroma sýra tj. s mléčnou součástí. S tímto veganským těstíčkem však můžete být bez obav :-)

Suroviny:
hrachová mouka (nebo nějaká jiná luštěninová)
kukuřičná mouka
amaranthová mouka
sůl, koření (kari apod.)
(může být i troška kypřícího prášku bez fosfátů)

Používám poměr 5 dílů hrachové mouky, 2 díly kukuřičné mouky, špetka amaranthové mouky, špetka kypř. prášku a koření podle oka. Potřebné množství směsi se smíchá s vodou, aby vzniklo těstíčko (hustší bude vydatnější, řidší vystačí na víc kousků zeleniny). Toto těstíčko je taková moje varianta hrašky, ale není tak nadýchané. Hrachovou mouku mám vlastní výroby. Jedna paní mi namele hrách na svém výkonném mlýnku nahrubo a já si ji pak domelu na svém mlýnku na kávu a ještě přesyju přes sítko. Ještě jsem neviděla hrachovou mouku prodávat, ale určitě jde použít i sojová nebo lupinová mouka.

Snad bude tento recept někomu užitečný.

Přeji hezký den

LuckaDotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.