Vegani mají zdravější sperma

O blahodárných účincích ovoce a zeleniny na kvalitu spermatu informuje nová studie ze Španělska publikovaná v časopise Fertility and Sterility (Plodnost a neplodnost).

Kvalitu spermatu zvyšují antioxidanty hojně zastoupené v různých druzích ovoce a zeleniny. Podle španělské studie mají nejhorší kvalitu ejakulátu muži holdující tučným mléčným výrobkům a uzeninám či červenému masu, naopak nejlepší ti, kteří si dopřávají hojně ovoce, zeleninu a mořské plody.

Na studii je také zajímavé to, že změnou jídelníčku lze nepříznivý stav ejakulátu zvrátit. Tedy zlepšit jeho kvalitu zvýšenou konzumací salátu, špenátu, rajčat, paprik, brokolice, květáku, zelí, mrkve, broskví, meruněk, bobulového ovoce a dalších druhů zeleniny a ovoce.

Maso a mléčné výrobky v sobě kumulují škodlivé látky z prostředí, zvláště pesticidy, ftaláty a polychlorované bifenyly, které mohou ve vyšších koncentracích způsobovat i neplodnost. Z tohoto důvodu jsou vhodnější také ovoce a zelenina z bio produkce.

Zdroj: http://www.amateri.cz/m1235
Dotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.