Tip na zdravý salátek z červené řepy a mořských řas

Tip na zdravý salátek z červené řepy a mořských řas

Vyzkoušejte jednoduchý, ale velmi zdravý recept - plný vitamínů a minerálů. Osvěží v teplých dnech, ale zároveň dodá velkou porci důležitých nutrientů jako je vápník, železo, fosfor, draslík a mnoho dalších. Vhodný pro těhotné, děti, sportovce nebo pro každého, komu bude chutnat :-)

Pro 4 osoby potřebujete:

1 větší červenou řepu
1 sladké jablko
uvařené mořské řasy kombu http://www.bioobchod.cz/morske-rasy-susene-bretanske-kombu-50g-la-finestr/d-79565/

lničkový olej http://www.bioobchod.cz/naturata-olej-lnickovy-cameline-bio250ml-demeter/d-78114/

100g rostlinného sýru Veganline Original (cca 1/2 balení) http://www.bioobchod.cz/exec/search.aspx?exps=veganline&SearchType=Name

Mořské řasy asi z 1/2 obsahu balení (cca 25g) uvaříme nejlépe v tlakovém hrnci doměkka, nakrájíme je na kratší proužky. Červenou řepu nastrouháme najemno na struhadle či strouhacím robotku, jablko a Veganline nastrouháme taktéž najemno. Ingredience smícháme a dobře promícháme, zakápneme lničkovým olejem, který je také velmi zdravý (obsahuje řadu vitamínů a omega 3+6 mastné kyseliny).

Dochucovat nemusíme, jedná se o harmonicky sladěnou chuť uvedených surovin, ale pokud chceme, můžeme dochutit bylinkovou solí. Jako příloha mohou dobře posloužit pečené brambory nebo čerstvý kváskový chlebík.

Pokud nemáte lničkový olej, můžete nahradit olivovým, doporučujeme olivový olej Demeter Bio od značky Epikouros, který vyhrál 1.místo - Zlatou medaili na veletrhu BiOl mezi stovkami dalších olejů, úspěšně bodoval také na veletrhu BioFach. Ten naleznete zde, vyšší cena se rozhodně vyplatí:
http://www.bioobchod.cz/exec/search.aspx?exps=epikouros&SearchType=Name

 Dotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.