Rostlinná strava pro krásnou pleť

Sám osobně mám zkušenost s prospěšností rostlinné stravy na pleť - když v dobách rané adolescence mi kromě inklinace k veg.stravě i kožní lékařka radila vypustit z jídelníčku mléčné výrobky a čokoládu, milerád jsem to udělal, a nelituji. Problematické akné, stejně jako jiné kožní problémy, zmizely po vypuštění mléka a sýrů z jídelníčku. Zbytek pak poté, co jsem se zbavil závislosti na čokoládách a všem přeslazeném. O prospěšnosti rostlinné stravy je i dnešní článek na idnes.

Každý, kdo měl možnost vyzkoušet si čerstvé šťávy z odšťavňovače, mocnou sílu čerstvých salátů a čerstvé, tepelně nezpracované zeleniny, potvrdí, že účinky těchto potravin na pleť jsou významné. Kromě toho účinkují samozřejmě i na psychiku a chování jedince, na činnost střev a zažívací soustavy i na mnohé další oblasti zdraví.

Dokonce i média už referují o prospěšnosti čerstvého ovoce a zeleniny. Jak uvádí dnešní článek na idnes, kdo chce mít zdravou a svěží pokožku, měl by se vyhnout masu, smaženým potravinám, cukrům, kávě, alkoholu. Receptem na zdravou pleť je ovoce, zelenina, bylinky a semínka, ve vší své pestrosti a různorodosti, kterou by správně sestavená strava měla mít. Chudá veganská strava je stejně nedostatečná jako chudá omnivorská strava, ale na vegany se lépe ukazuje prstem, proto je důležité žít zdravě a stravovat se zdravě, abychom na veganské stravě nestrádali a mohli naopak poukázat na její zdravotní prospěšnost. 

A jak uvádí článek na závěr - nikdy nekombinujte jitrnici s čočkou - na to nezapomeňte :-)))

Celý článek je zde:

A něco pro zasmání - také tak jednou dopadneme - Pat a Mat hadr :-):Dotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.