logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 23.02.2018 11:39
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Myslivci zase přestřelili!
11.09.2008 11:03
Obrázek

"Dívka utrpěla z malé vzdálenosti přímý průstřel hrudníku a zemřela ještě před příjezdem posádky záchranné služby. Zdravotníci již nemohli dívce pomoci, utrpěla průstřel brokovnicí. Neštěstí se stalo kolem osmé hodiny večer při honu na kachny." Tak praví Novinky.cz. Je mi samozřejmě líto zmařeného lidského životu, to je samozřejmé. Znám také dívku, jejíž otec je myslivec a pravidelně o víkendech na jejich zahradě při mysliveckých orgiích počítají postřílená zvířata. Ač není vegetariánka, také s tím nesouhlasí a přijde jí to jako kruté a barbarské.

Ač mne samotného zajímá lingvistika, jazyky a původ slov, opravdu stále nechápu, proč to jsou "myslivci". S myslením to očividně nemá nic společného. "Lovci" (angl. "hunters") by bylo přesnější, kdyby ovšem tito opravdu lovili a ne se jen postavili nebo posadili na posed a stříleli na vše, co se hýbe. Protože tato činnost nemá moc společného ani s lovem, ani s myslením, vycházejí nám z toho pak jakési nazelenalé pupkaté kreatury, které by doma snad žádná opravdová žena nechtěla (a také asi nechtějí, protože ty jejich zůstávají doma, zatímco oni vezmou bečku piva, rumy, nabijí zbraně a jedou terénními vozy do lesa).

Možná to bude znít tvrdě, ale nesouhlasím se sbíráním žaludů a kaštanů ve školách, kdy děti v dobré víře ("aby měla zvířátka co v zimě papat") vozí myslivcům pro zvířata potravu. Je zažitý názor, že myslivci se o zvířata "starají" a musí je přikrmovat, aby v zimě neumřela. Málokdo si však také uvědomí, že tím to nekončí, protože další argumentace myslivců je ta, že zvířata musí střílet, protože jsou "přemnožená".

Proboha, když jsou přemnožená a musí snižovat jejich stavy, proč je tedy přikrmují??? Ať to nechají na přírodě a pokud to tak má být, tak slabé a nemocné kusy zajdou - a nebo přežijí - příroda rozhodne! Pokud je zvěř přemnožená a ničí úrodu nebo mladé stromky (pochopitelně, když jim člověk vzal veškerou divokou přírodu a eliminoval jejich prostor na nepřístupné rokle a hvozdy, kde je ekonomicky nevýhodné cokoliv pěstovat nebo těžit), tak by přeci bylo logické ji nepřikrmovat.

Pokud myslivci zvířata přikrmují, tak jedině proto, aby si je vykrmili a měli pak co střílet. Žádný jiný důvod nevidím, ač nad tím přemýšlím celý svůj dosavadní život. Podobně jsem doteď nepochopil, jak rybáři chrání a opatrují ryby, když je část roku chrání a část roku loví. Pokud je chrání jen proto, aby se jim vykrmily a vyrostly a byly pak vhodné na talíř, tak to není žádná ochrana, ale sobecký egocentrický zájem člověka, který nedává prostor jiným živým tvorům než jen sobě.

Člověk je "šikovný" tvor - vymyslel, jak využít (zneužít) opravdu vše. Jak zabít a využít každé zvíře, jak veškeré zbytky ze zvířecí produkce nacpat opravdu všude (lepidla, žvýkačky, bonbóny, volanty v automobilech a spousta jiných drobností, kterých si ani nevšímáme). Jsem přesvědčený, že kdyby lidstvo tuto energii věnovalo na to, jak co využít z rostlinných zdrojů, jsme dávno mnohem dál - o čemž svědčí i to, že během pouhých pár let jsme jako lidstvo schopni vymyslet sojové sýry, párky, jsme schopni vymyslet tavené sýry z ořechů a luštěnin, konopné produkty a spoustu rostlin stále a stále objevujeme. Věřím tomu, že vzrůstající počet všemožných výrobků z rostlinných surovin svědčí o tom, že se toto zabedněné lidstvo už konečně probírá z té "doby kamenné osvětlené neony" a začíná opravdu myslet.

Do doby, než to tak opravdu bude, doufám, že mě nějaký ne-myslící myslivec nezastřelí třeba při projížďce na kole. A ještě vybírám z diskuse pod článkem:

Karel.Urny (seznam.cz)11. 9. 2008 10:48

taky jsem viděl takový "hon" : přijelo 5 aut k rybníku, vylezli myslivci, rozstoupili se z jedné strany rybníka, střelili do rákosí, vyletěly husy, padlo 20 ran, posbírali , odjeli.

 Ing.Ondra.csc (seznam.cz)11. 9. 2008 10:59

ano. ale asi uz jsi nezazil, jak se nejdriv o ty husy musi starat, aby vyrostly, aby mely v zime co jist a aby vubec prezily. Tohle je mala odmena za to co delaji. Vidite jen to, ze ty zvirata lovi. Ale uz ne to, ze se o ne taky staraji.

 
Vegansky pro zvířata Reakce (7) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama