logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 20.02.2018 08:54
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Matka týrala své děti hladem a obhajovala to veganstvím
11.08.2007 12:03
Stalo se zřejmě jakousi módou mezi rodiči, kteří se špatně starají o své děti, že potom vinu za jeho katastrofální zdravotní stav svalují na veganství.

Žena z amerického města Scottsdale byla shledána vinnou z týrání svých tří dětí a byla odsouzena na 30 let vězení. Bránila se tím, že děti byly živeny veganskou stravou.

Kimu Parker byla obviněna z týrání svých tří dětí – děti byly podvyživené. Za každé dítě byla odsouzena na 10 let. Soudce sice uvedl, že státní zástupce může požádat o snížení trestu. Ten to ale odmítl: „30 let vězení je naprosto adekvátní trest pro osobu, která málem zabila hladem své tři bezbranné děti.“

Děti ve věku 3, 9 a 11 let vážili v okamžiku zatčení jejich matky v dubnu 2005 pouze 6, 15 a 18 kilogramů. Přičemž normální váha by měla být 16, 35 a 43 kilogramů.

Otec dětí bude teprve souzen. Oba rodiče tvrdili policii, že děti jsou tak hubené kvůli tomu, že jsou vegany a proto nekonzumují žádné živočišné potraviny. Čehož se pochopitelně s velkou chutí chytla různá média k dalším nářkům a útokům na téma – podívejte se, jak je to veganství nebezpečné.

Matt Prescott, manažér veganské kampaně Peta (Lidé pro etické zacházení se zvířaty), tato tvrzení kategoricky odmítá. Zdůrazňuje, že zdravá veganská strava nikdy nemůže způsobit podvýživu.

„Je to znepokojující. Budete-li dětem dávat zdravou veganskou stravu, nikdy nemohou být  vyhladovělé. Zdravou veganskou stravou dáte dětem správný příklad jak si udržet pevné zdraví pro celý život. V tomto případě rozhodně nebylo na vině veganství – zde šlo opravdu o kruté týrání dětí hladem…“

Nebezpečné tedy rozhodně není veganství – vědecké výzkumy jednoznačně ukazují, že zdravá veganská strava je tím nejlepším, co můžete sobě i svým dětem dopřát. Na internetu a  v příslušných knihách a časopisech může každý najít dostatek informací, jak má být zdravá vegetariánská strava sestavena.

Co je ale velice nebezpečné, to je hloupost, neinformovanost, zaslepenost a fanatismus lidí, kteří takto škodí sobě i svým dětem a pak alibisticky vše svalují na veganství.

Zdroj: http://www.azcentral.com

Informace o jiném podobném případu najdete na webu České vegetariánské společnostiVeganství v médiích Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama