Matka týrala své děti hladem a obhajovala to veganstvím

Matka týrala své děti hladem a obhajovala to veganstvím

Stalo se zřejmě jakousi módou mezi rodiči, kteří se špatně starají o své děti, že potom vinu za jeho katastrofální zdravotní stav svalují na veganství.

Žena z amerického města Scottsdale byla shledána vinnou z týrání svých tří dětí a byla odsouzena na 30 let vězení. Bránila se tím, že děti byly živeny veganskou stravou.

Kimu Parker byla obviněna z týrání svých tří dětí – děti byly podvyživené. Za každé dítě byla odsouzena na 10 let. Soudce sice uvedl, že státní zástupce může požádat o snížení trestu. Ten to ale odmítl: „30 let vězení je naprosto adekvátní trest pro osobu, která málem zabila hladem své tři bezbranné děti.“

Děti ve věku 3, 9 a 11 let vážili v okamžiku zatčení jejich matky v dubnu 2005 pouze 6, 15 a 18 kilogramů. Přičemž normální váha by měla být 16, 35 a 43 kilogramů.

Otec dětí bude teprve souzen. Oba rodiče tvrdili policii, že děti jsou tak hubené kvůli tomu, že jsou vegany a proto nekonzumují žádné živočišné potraviny. Čehož se pochopitelně s velkou chutí chytla různá média k dalším nářkům a útokům na téma – podívejte se, jak je to veganství nebezpečné.

Matt Prescott, manažér veganské kampaně Peta (Lidé pro etické zacházení se zvířaty), tato tvrzení kategoricky odmítá. Zdůrazňuje, že zdravá veganská strava nikdy nemůže způsobit podvýživu.

„Je to znepokojující. Budete-li dětem dávat zdravou veganskou stravu, nikdy nemohou být  vyhladovělé. Zdravou veganskou stravou dáte dětem správný příklad jak si udržet pevné zdraví pro celý život. V tomto případě rozhodně nebylo na vině veganství – zde šlo opravdu o kruté týrání dětí hladem…“

Nebezpečné tedy rozhodně není veganství – vědecké výzkumy jednoznačně ukazují, že zdravá veganská strava je tím nejlepším, co můžete sobě i svým dětem dopřát. Na internetu a  v příslušných knihách a časopisech může každý najít dostatek informací, jak má být zdravá vegetariánská strava sestavena.

Co je ale velice nebezpečné, to je hloupost, neinformovanost, zaslepenost a fanatismus lidí, kteří takto škodí sobě i svým dětem a pak alibisticky vše svalují na veganství.

Zdroj: http://www.azcentral.com

Informace o jiném podobném případu najdete na webu České vegetariánské společnostiDotazník není zadán


veganství

  • 19:18
  • 2018-08-06
  • pavlíček stanislav (Anonym)

mám dceru a zetě.vegani tříletá vnučka je vychovávána jako vegan,pokládám to jako špatné.Je dobré místo masa dávat do vody nějaké kapky ? I kdyby to možná bylo zdravé je pro dítě dobré vyřadit ho ze společnosti?Co ve škole v nemocnici v práci budou si jídlo sebou? Co partner Těžko ho bude hledat,Nebo si vezme kohokoliv jen když bude vegan,Myslím si že níčí dítěti život.Stojí vůbec za to možná pár let delší život a to vůbec neni jisté. Mám jako děda právo o tom s nimi diskutovat nebo to mám přehlížet? Vnučka bude prakticky vyřazena ze společnost kvůli fanatismu rodičů. Nevím Odpovědět...

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.