Kdo to jsou myslivci?

Kdo to jsou myslivci? Myslíte si, že jejich činnost je nutná pro regulaci zvěře, nebo že to jsou zvýhodnění vyžírkové, kteří mají bohužel právo při lovu zvěře vstoupit na jakýkoliv pozemek, tedy i na váš? Víte o tom, že oblíbené sbíraní kaštanů a žaludů, není "pomoc zvěři", jak se to prezentuje, ale jen využití dětských emocí pro to, aby měli myslivci krmivo pro zvířata zadarmo a mohli je pak v klidu pozabíjet? Proč vůbec myslivci zvířata přikrmují, když tvrdí, že je zvěř přemnožená? Je řešením kácet myslivcům posedy, aby měli aspoň trochu ztížené to jejich krvavé privilegium, nebo s ničením majetku, byť užívaného pro zabíjení, nesouhlasíte?

Citát z diskuse:

Kdo to jsou myslivci ???

"Stovky můžů, kteří se u nás pravidelně oblékají do jakýchsi polovojenských mundůrů, chápou se střelných zbraní a vyrážejí do lesů, polí a parků a ohrožujíce široké okolí střílejí po všem, co se hýbe, aby posléze nad broky prošpikovanými zvířaty konali oslavné rituály. Na rozdíl od matadorů se nevystavují žádnému nebezpečí (jinému než že je postřelí jejich kolega), nepředvádějí žádný fyzický ani estetický výkon a jejich postřelené a nedohledané oběti umírají i několik dní. Činnosti těchto mužů se navíc říká "výkon práva" a je zakotvena v našem právním řádu, který jim zajišťuje výsadní postavení vůči ostatním občanům."


A co vy, co si o tom myslíte? Napište své názory do diskuse. Nezapomínejme, že lovecká sezóna bude za chvíli zase začínat... to zas bude povražděné zvěře a nadutých myslivců, kteří z bezpečí svých vypolstrovaných posedů zabíjejí nejen zvěř, ale v opilosti často i sebe navzájem.
Dotazník není zadán


Re: Re: myslivci

 • 17:44
 • 2014-12-12
 • Jakub (Anonym)

Dano nezlob se, ale to že nikdo nemá právo zabít druhého je naprostej nesmysl. Jak chceš vysvětlit tygrovi, že nemá právo zabít svoji kořist? Jmenuje se to potravní řetězec a učili jsme se to myslím už na základce. Člověk je bohudíky na jeho vrcholu (teda kromě těch, co je sežere tygr, nebo třeba krajta, které nikdo neřekl, že na to nemají právo). Pokud je mi známo, člověku nejpodobnější tvor je podle všeho prase a to nejen stavbou těla, střev a zubů, ale i tím, že je všežravec. I opice jako šimpanzi a pod. nejí jenom banány, ale občas si svůj jídelníček obohatí masem - pokud nějaké seženou. Další věcí je to, že v některých zeměpisných polohách se ovoci a zelenině moc nedaří, občas tam roste jen tráva, kterou jsou schopni zpracovat jen přežvýkavci, nebo je tam třeba celej rok sníh. No a protože se člověk bohužel nedokázal přizpůsobit k tomu, aby konzumoval trávu, musí jíst krávu, která to umí, nebo třeba eskymáci taky musí jíst prostě to, co se naskytne a jediným zdrojem vitamínu C je pro ně velrybí tuk Smějící se zajímalo by mě, co by všichni ti vegani jedli, kdyby jsme nežili v době, kdy je všeho dostatek a člověk si může vybírat. Buďme rádi, že to tak je a všichni si můžeme vybrat, jestli banán, nebo kuře. Nebylo tomu tak vždycky - myslím že třeba film Smrt krásných srnců je přesně o tom, co se tu snažím říct....

Odpovědět...

Re: Re: Re: myslivci

 • 13:54
 • 2014-12-14
 • Linduška (Anonym)

Božínku, to jsou ale pohádky o potravních řetězcích, o jejich vrcholech a všežravcích. To jsou už padesát let stále dokola omílané bludy. Pane Jakub, jak se někdo může srovnávat se lvy a ještě s prasaty? Podívejte se do zrcadla, vypadáte snad jako lev? Anebo jako prase? Člověk je nejvíce podobný primátům, ti jsou plodožravci. Je pravda, že šimpanzi si občas zpestří jídelníčkem nějakým masem, ale dnešní člověk se masem přežírá a to každý den. Eskymáci bohužel nemají na výběr, musí tam jíst to, co se tam nachází. Ale my tady naštěstí, to máte pravdu, máme na výběr, ale proč zbytečně zabíjet zvířata, když maso člověk k životu nepotřebuje. Rostliná strava je pestrá a chutná a není potřeba si živiny doplňovat živočišnými produkty.

Odpovědět...

Re: Re: Re: Re: myslivci

 • 10:47
 • 2014-12-15
 • Jakub (Anonym)

Netvrdím, že vypadáme jako prasata, ale že naše trávící ústrojí je s tím jejich nejpodobnější. Souhlasím s tím, že v současnosti se lidi masem přežírají a nelíbí se mi ani způsob, jak jsou "domácí" zvířata chovány ve velkochovech. Někteří lidé nevypadají jako lvy, ale mají podobné lovecké instinkty jako oni. Asi to bude tím, že někdo má prostě před sebou stovky generací lovců a nikdo mu to nemůže zazlívat, že cítí potřebu lovit. První zvíře, které člověk domestifikoval byl pes - pomáhal mu lovit. Další domácí zvířata (kromě myši domácí) už většinou sloužila jako potrava především v zimních obdobích, protože maso se v létě bez ledničky kazilo a navíc proto, že v zimě prostě zelenia a ovoce neroste. Člověk "plodožravec" (tenhle výraz jsme na základce nebrali) by mohl žít jen v ráji, kde zimní období není a celej rok tam rostou plody. Takových míst na zemi moc není...

Odpovědět...

trochu jiný názor

 • 09:19
 • 2014-09-29
 • Eva (Anonym)

UFF..už jsem se lekla, že tu nebude jedinej normální názor, jeden jsem našla! Celkově je teda ten článek hrozně napsanej, nezohledňuje ani z bla druhou stranu, nepopisuje jejich historii, kulturu atd. Jen prvoplánově pohází kolem známou mysliveckou špínu a je to! Gratuluju! Přesně takhle se články nepíšou :-D Nejsem fandou myslivosti, dokonce je mi to velmi velmi proti srsti, nicméně poznala jsem jednoho myslivce osobně a to dost pootočilo můj pohled na ně. Každej z Vás by měl potkat normálního myslivce a nechat si povyprávět, hostorii, proč se co a jak dělá. Nemyslím, že člověk musí zákonitě se vším souhlasit, ale do jisté míry to respekovat. Ono hledět jen na ty aspekty, se kterými nesouhlasíme a odsoudit to celé, ach jo.... to přeci umí každý krátkozraký člověk. A jeden by doufal, že vidíte trochu dál, když se vydáváte veganskou cestou. Ale zas je to ta moje bláhovost, že? Protože nějaké to zrno zlého extrémismu je uplně všude. Tak nebuďte tak hloupí, protože se zdá, že  pravda je taková, že současné lesy se bez myslivecké zprávy neobejdou. A pokud myslíte, že nikoli, argumentujte jinak, nějak věcně a aby to mělo hlavu a patu, než jen tím, že jsou opilci, střílí po sobě a mají zelné mozky :-D Takhle krátkozrace generalizovat, je znakem omezenosti. Nezlobte se na mě a slunce v duši!

Odpovědět...

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.