logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 23.02.2018 11:28
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Jsem ráda, že jsem vegankou
19.07.2007 10:29

Susan Costello se narodila se zdrcujícím dědictvím – její matka zemřela ve věku 62 let na nemoci srdce a její otec zemřel na rakovinu tlustého střeva. Její babička a prateta zemřely obě v 52 letech na cukrovku a nemoci srdce a její bratr žil s rakovinou tlustého střeva od svých 40 let.

Susan má nyní 52 let, je psychoterapeutkou a poradkyní a může se pochlubit výborným zdravím. Věří, že jí podařilo vyzrát na nemoci, které ničily její rodinu. Jaké řešení zvolila? Veganství!

Neděli 15.7.2007 si paní Costello opravdu užila – v indickém duchovním centru Peace Abbey v Sherborn se konalo 10. výroční setkání Bostonské vegetariánské společnosti. Součástí setkání byla i velká společná veganská večeř™e ve stylu indiánských „potlachů“ – na níž každý host přinesl jedno veganské jídlo pro ostatní.  

Ale pro Susan Costello je veganská strava životním stylem, ne jen jednodenní událostí.

„Lidé na veganství pohlíží jako na životní styl bláznů, ale to je nesmysl,“ říká paní Costello. Nejen ona, ale i celá její rodina jsou vegani – i její manžel John (51 let) a jejich 16 letý syn Brenny. Paní Costello mluví o veganství jako své životní filozofii, není to pro ni jen způsob stravování.

Veganství odmítá konzumaci a používání živočišných produktů a prosazuje soucitné zacházení se zvířaty. Vegani se neoblékají do kůže nebo vlny. Nejedí ani vejce nebo mléčné výrobky protože metody chovů zvířat jsou podle nich kruté. Vegani také upozorňují na to, že chov dobytka urychluje klimatické změny – prý až 80% emisí čpavku produkují v USA chovy dobytka.

Paní Costello říká: „I kdybych pominula etické stránky veganství, tak musím říci, že jsem poznala, že veganství je nezdravějším životním stylem.“

Nemoci jako vysoký krevní tlak, cukrovka nebo rakovina – tak časté u konzumentů masa - se u veganů objevují jen zřídka.

Paní Costello byla nejdříve 14 let vegetariánkou. Před pěti lety se stala vegankou kvůli svému soucítění se zvířaty. Její manžel se stal také veganem – chápe to jako logické pokračování svého dosavadního zdravého životního stylu – ani nekouří a nepije alkohol. Od té doby se paní Costello díky němu začala více zabývat zdravotními otázkami a naopak její manžel se stal více soucitným ke zvířatům.

Ačkoliv dříve běžně jedli sýr, vejce a mléčné produkty, jejich rozhodnutí pro přechod na veganství prý nebylo těžké – nechtěli dále podporovat průmysl, který ubližuje zvířatům.

O své současné stravě paní Costello říká: „cítím se dobře – samozřejmě že ale kromě zdravých veganů existují i ti nezdraví. Ti jedí chipsy, krekry a různé sladkosti a přesto sami sebe nazývají vegany.“

Strava je ale Costellových velice pestrá a soja, obilné náhražky masa, luštěniny a zelenina tvoří jen přiměřenou část. Věnují se také sportu – všichni pravidelně cvičí a manžel a syn se vloni zúčastnili triatlonu, aby ukázali, že vegani jsou silní a zdraví i bez masa a mléka.

Ohledně svých zkušeností s ostatními lidmi paní Costello říká: „Většina lidí je zmatena a ptají se odkud získáváme bílkoviny. Říkám jim že jíme arašídové máslo a tofu a pijeme sojové mléko.“ Vápník získávají z potravinových doplňků a paní Costello říká, že poslední měření hustoty kostí ukázalo, že má kosti zdravé jako v 21 letech.

Ohledně jídel, kterých se před pěti lety vzdala, říká paní Costello, že nejvíce postrádala pizzu se sýrem – místo něj ale nyní používá veganský sýr mozzarella, který se roztéká úplně stejně. Mohou také chodit v Bostonu jen do omezeného počtu restaurací. „Boston není tak přátelský k veganům jako New York nebo Los Angeles“ – říká paní Costello. Upřednostňují indická jídla, která jsou převážně vegetariánská a veganská.

I když je jich syn také veganem, paní Costello říká, že vždy záleželo jen na něm, jestli si dá maso nebo ne. Říká ale, že mu nikdy nedovolila navštívit cirkus nebo rodeo – s těmito místy má ona sama filozofické problémy.

Paní Costello věří, že až její syn půjde na vysokou školu, bude v dobré společnosti. „Bude chvíli trvat, než se veganství prosadí do popředí zájmu společnosti. Ale mnoho mladých lidí už otevřelo oči a prosazují si v menzách veganská jídla.“ Říká také, že její syn nikdy neměl žádný nadbytečný tělesný tuk – ačkoliv dětská obezita je dnes v USA tak silně rozšířena.

Zdroj: http://www.townonline.com

 

 
Veganství v praxi Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama