logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 23.02.2018 11:31
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Je nutné vybít celé stádo... LIDÍ!
02.07.2007 22:29:20

Pro ty, které již přestala bavit reality show Ptačí chřipka, jíž v nynější "okurkové sezóně" využila média k tomu, aby měla alespoň nějaké zajímavé téma, nyní máme další zajímavou zprávu. Lidská populace byla nakažena vysoce nakažlivým virem HIV a protože nelze vyloučit kontakt jedinců mezi sebou, bude nutné vybít celé stádo. Zdá se vám to příliš přehnané? Ale ne! Proč?? Jen proto, že zvířecí život se dá ocenit penězi, zatímco lidský je "k nezaplacení"?

Je až s podivem, že ve chvíli, kdy se v ČR každé televizní noviny věnují "reality show Ptačí chřipka", ochranářské organizace mlčí. Nákaza vzniklá v jednom či dvou velkochovech, s jejichž praxí zřejmě nikdo z nás nesouhlasí, je barvitě využita médii, kterým se to zrovna hodí do okurkové sezóny, kdy se toho prostě tolik neděje.

Ptačí chřipka je vážné téma, rozhodně ho nechci zlehčovat. Ponechme stranou to, že média mají do nynější "okurkové sezóny" další zajímavou reality show ve stylu "Hledá se Anička..." a ponechme stranou i to, že bohužel dramatickým líčením situace vyvolávají mezi lidmi ještě větší hysterii, která vede až k ničení ptačích hnízd, vytlačování divokého ptactva od lidských obydlí atd. To je také smutné, ale o tom psát nechci - to by bylo na samostatný článek a měl by ho psát spíše někdo z psychologů, než já.

Spíše si uvědomuji jednu věc, která mnohým tzv. "ochráncům zvířat" uniká. Ti, kdo mne znají, vědí, že nejsem žádný radikál. Od mladých let se však pozoruji a čekám, kdy změním názor na - podle mne - plytkost ochrany zvířat a - podle mne - nedělitelnost jejich ochrany. Ti, kdo chrání práva psů a koček, ale na druhé straně mlčí, když jsou masakrovány celé desetitisícové chovy jiných zvířat, v těchto dnech zřejmě raději jedou na dovolenou, než aby museli přemýšlet. Nedivím se - chránit psy a kočky je přeci "hezké" a je to chvályhodné. Především je to však pohodlné, protože s tím většina normálních lidí bude souhlasit. A hlavně je to pohodlné proto, že to nenutí nikoho přemýšlet nad svým vlastním jídelníčkem - ani běžné občany, ani ochránce psů a koček.

Zvíře, které nemá to štěstí, aby se narodilo jako pes nebo kočka a zasloužilo si tak povšimnutí ochránců, je totiž degradováno na úrovně zboží, jehož smrt je jen obyčejnou ekonomickou ztrátou. "A farmáři počítají škody... " - slyšeli jste také v posledních dnech tuto větu? Žádný ochranář nezaplakal, žádný neprotestoval.

S ptačí chřipkou je těžké bojovat, je to jistě záludná nákaza. To nepopírám. Ovšem ve chvíli, kdy se jeden kus kuřete nebo kachny ocení na 38,- Kč, je přeci zbytečné ji léčit. "To by se přeci nevyplatilo."

Se stejnou logikou se ptám, jakou cenu má život Čecha. Má jinou cenu než život jednoho švéda? Než život jednoho Nigerijce? Číňana? Peruánce? Turka? Je zajímavé, jakou úctu chováme k lidskému životu v našich podnebných šířkách. To někde v Africe to alespoň berou bez skrupulí: je někdo nakažen HIV? Prostě zemře - na případnou léčbu nejsou peníze. (To, že by peníze byly, nechám opět stranou - přeci jen jsou tyto stránky o něčem jiném...)

Nechci být cynik, nechci působit pozdvižení tam, kde ho není třeba. Co kdybychom se však například v médiích dočetli tuto zprávu:

Lidská populace je nakažena obtížně léčitelnými nemocemi, jako je HIV, příušnice nebo spalničky. Jejich léčení je ekonomicky velmi náročné. V některých afrických zemích se nevyplatí léčit ani nakažené chřipkou - pro místní ekonomiky je léčení náročnější než přínos z HDP nemocných. Proto je nutné globálně přistoupit k ekonomickým krokům, které budou jistě nepříjemné, ale ekonomicky zcela nutné. Pokud jsou tedy v některých populacích takto nakaženi někteří jedinci, je prostě nutné vybít celou populaci!

"Několik jedinců ve stádě se nakazilo, je proto nutné vybít celé statisícové stádo." Zrovna dnes je mezinárodní den UFO (2. července). Těžko říct, ale co když se opravdu někdy najde nějaká vesmírná populace, která si podmaní celou lidskou civilizaci a bude nás brát jen jako výrobní zvířata, která mají svou ekonomickou cenu, pod níž se je nevyplatí léčit?

Zkuste nad tím popřemýšlet. Podle mne není možné chránit psy a kočky a ostatní zvířata klidně konzumovat. Stejně tak není možné jedny zvířata chránit a u jiných souhlasit s plošným vybíjením. Nákaza jedinců není přeci důvod vybíjet celé stádo. Kdyby to byl důvod, mohli jsme už v dobách středověkých morových epidemií dávno vybít sami sebe - tehdy bylo nakaženo tolik jedinců, že to vážně ohrožovalo celou populaci. Proč postupovat při plošné epidemii jinak u ptáků a jinak u lidí? Jen proto, že se cena jednoho člověka "nedá stanovit"?? Ale dá! Věřím tomu, že by to některý chytrý vědec spočítat uměl - dokonce nacisté na to měli své "odborníky" - ale o tom tento fejetonek není.

(Omlouvám se všem ochráncům zvířat, kteří chrání i psy a kočky, ale nejedí maso. Je však příliš mnoho těch, kteří dělají záslužnou práci v útulku... a večer si sednou nad řízeček. Prosím, začněte přemýšlet. Stejně tak, jako není možné být ekologem a jíst maso, není možné ani chránit psy a jíst krávy... tedy, je to možné, ale není to divné??)
Veganství v praxi Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama