Farmageddon

Compassion in World Farming usiluje o ukončení či aspoň o co nejúčinnější zmírnění celosvětové krize průmyslového zemědělství, která bolestivě i ničivě zasahuje do života jak zvířat, tak lidí. Podklady pro svoji „syrovou kampaň - holou pravdu o jídle na našich talířích“, shromažďují členové této organizace již po čtyři desetiletí.

Procestovali celý svět a nedávno vydali knihu „FARMAGEDDON aneb Příběh o skutečných nákladech na levné maso“, odhalující často až neuvěřitelnou nespravedlnost plodící týrání zvířat, lidské utrpení a ničení přírody.

Na knize se podíleli především generální ředitel CIWF Philip Lymbery a politická editorka Sunday Times Isabela Oakeshottová; kniha si získala významného vydavatele - Bloomsbury. Prozatím je tištěna pouze v angličtině, pevně věřím, že se dočkáme i českého překladu.

Šokující pravdu se CIWF ovšem snaží zveřejnit pomocí všech dostupných cest. Cílem je zapůsobit jednak na politiky, druhak na výrobce potravin - hledat cestu k nenásilnému, ohleduplnému zemědělství, a třeťak, a především, na nás, spotřebitele - změnit naše stravovací návyky.

Jedním ze závěrů, přesvědčení CIWF je, že pokud bychom současný stav ponechali samovolnému vývoji, může se ještě zhoršovat - jsme schopni ještě více pustošit krajinu a přírodní zdroje, zhoršit podmínky zvířatům drženým ve velkochovech i jakost a výživovou hodnotu potravin.

Z ohlasů na knihu:

„Zdrcující obžaloba levného masa z velkochovů. Neodvracej se: to si žádá přečíst a zaslouží si co nejširší publikum.“ Joanna Lumley

„Tato poučná kniha, nutící nás k přehodnocení toho, jak chováme dobytek a sytíme svět, si zaslouží celosvětové uznání.“ Hugh Fearnley-Whittingstall

„Kniha nabízí odpovědné řešení, na němž závisí naše vyhlídky udržitelného světa.“ Jonathon Porritt
 

Robert Suchánek, tvoroběžník.cz

 
Dotazník není zadán


mortgage broker Oxford

  • 15:46
  • 2020-05-11
  • saeed (Anonym)

mortgage broker Oxford Odpovědět...

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.