Delikatesy

Svéráznou retrofikšnkomedii natočil už roku 1991 režisér, který se proslavil Amélií z Montmartru. Příběh se odehrává patrně po jaderné válce, je bída, není co jíst. Lidé už snědli kdeco a kdekoho. V jednom činžovním domě jeho vlastník řezník (má v přízemí po většinu času bezmasý masný krám) vždycky přijme na inzerát domovníka, kterého ovšem záhy…

Příběh sledujeme od chvíle, kdy je po rozprodání (ne za peníze, ale za hrách, kukuřici a tak podobně) domovníka rozporcovaného přijat domovník nový. Tentokrát bývalý cirkusák (a vegetarián), kterému zase jiní lidé snědli jeho největšího kamaráda Livingstona - šimpanze, s nímž vystupoval.

Historie se tentokrát (jen taktak) neopakuje, neboť nový domovník je šikovný, pohotový, vstřícný a příjemný, takže si jej mnozí nájemníci záhy zamilují. Především však řezníkova dcera (též vegetariánka). Trochu jim pomohou i Troglodité - úderná akční veganrota z podzemí města.
 


otec řezník (výhled naň z popelnice)


nájemníci


jiní nájemníci


děti jiných nájemníků


dcera vegetariánka a nový domovník vegetarián


veganrota Troglodité

ČSFD (bližší popis a fotogalerie)


k sehnání v éšopech

 

Robert Suchánek, tvoroběžník.cz

 

 
Dotazník není zadán


Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.