logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 20.02.2018 08:55
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Co je tak špatného na pití mléka??
14.06.2007 17:35:13
Je udivující, jak málo lidí vlastně spojuje mléko s kojením a s podivem jsou stále mezi námi ti, kdo věří, že kráva produkuje mléko pouze žraním trávy!

Drsná realita je, že aby kráva produkovala mléko (jako každý jiný savec), musí být oplodněná - dnes obvykle umělou inseminací - a nevyhnutelným výsledkem je tele. Z toho tedy vyplývá, že aby bylo mléko k dispozici pro lidskou spotřebu, musí tele odejít. Toto "nezbytné" oddělení matky a potomka je extrémně traumatické a rozrušující pro obě zvířata.

Telata, stará jen několik dnů, odstavená a neschopná pít z vědra, čelí nejistému osudu. Ačkoli je menšina tučně odchovaná do dospělosti na náhražkách mléka pro využití masným a mlékárenským průmyslem, většina telat, protože jsou zkrátka nepotřebným vedlejším produktem, je posílána přímo na trh. Některá jsou chována na maso mizerných 14 týdnů existence, zatímco jiná jsou dopravována do ciziny, mnohé vydechnou naposledy během dlouhé cesty.

Mark Braunstein to nemohl vyjádřit lépe ve svém článku "O tom, co je být radikálně veganem" když řekl: "A co obchodování s telecím, neviditelným uvnitř každé sklenice mléka… nemůže být ani čtvrtina mléka tam, kde není žádný řízek z telecího. Jsou-li tvoje rty bílé od mléka, je to proto, že něčí jsou rudé od krve!"

A co krávy samotné? Tedy, po desetiletích geneticky řízených plemen krav s většími a většími vemeny, je kráva nesmírně vzdálená od svých skromných předků. Nyní má obtíže při chůzi s nadmutým vakem narážejícím bolestivě mezi jejíma zadníma nohama. Mnoho z dnešních "stád" je nulově popásáno, což znamená, že ani nevycházejí ven pastvu, ale jsou upoutána na místě uvnitř velkochovů, jiným je dovolena pastva každoročně pouze zřídka za několik měsíců.

Přirozená délka života krávy převyšuje 14 let, ale moderní dojná kráva je šťastná (spíše nešťastná), když se dožije svých pátých narozenin. Zredukovaná do stavu pouhého stroje na mléko, produkuje mléko spíše po galonech než po pintách. Jednou, až dojivost jejího mléka zaznamená pokles, bude poslána na jatka jako příliš opotřebované maso, nalézající svou cestu do ošuntělého obchodu s hamburgery.

(Převzato z Animal S.O.S. č. 2 / 1991)
Vegansky pro zvířata Reakce (1) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama