Čistožrouti

Veganství&vitariánství jsou hlavním tématem čtvrtého RefleXu zpět. Přesněji, dvou článků: na stranách 26 až 30 „Čistožrouti“ Jiřího X. Doležala a hned za ním „Živým jídlem proti smrti“ Dariny Křivánkové.

Ve svém obsáhlém článku popisuje JXD setkání se třemi vegany - Nikolou Hurychovou (na obálce časopisu) a s Janem Plajnerem a Tomášem Bezděkem (oba z pražské restaurace Secret of Raw).

Úryvek z článku: Nikola se stala vegankou, protože se u několika jejích příbuzných objevila rakovina v břiše - včetně tlustého střeva. Tak to po vzoru jednoho z příbuzných, jenž léčbu rakoviny podporoval bezmasou stravou, taky zkusila bez masa. Najednou zjistila, že je jí lépe, že se cítí zdravěji, výkonněji, méně spí a je méně unavená. U vegetariánské a později veganské stravy tedy zůstala. Asi po třech měsících - a také po zhlédnutí několika veganských filmů - najednou přišla na to, že ve veganství nachází další, eticko-filozofický rozměr. Byla prostě ráda, že kvůli jejímu jídlu nikdo nezabíjí a nekuchá zvířata.

Fejzbůková stránka Nikoly Hurychové se jmenuje Nom Nom a má deset tisíc lajků.

Na webu RXu je volně přístupný jiný, související článek JXD Čistožrouti aneb Jak se stravují vegani s vybranými recepty Elišky („Chudý vegosaurus“ na blogspotu a na fejzbůku).

Robert Suchánek, tvoroběžník.cz

 
Dotazník není zadán


travel visa UK

  • 13:53
  • 2020-05-11
  • saeed (Anonym)

travel visa UK Odpovědět...

Dariny Křivánkové.

  • 09:29
  • 2020-04-26
  • xiansheng chen (Anonym)

My online shop provides professional and customized pillow ! include linen cushion covers,french linen cushion covers,vintage cushion covers and other pillow!linen cushion covers ukgeometric pillow colorfulpillow of solid rock Odpovědět...

Čistožrouti

  • 09:28
  • 2020-04-26
  • Čistožrouti (Anonym)

My online shop provides professional and customized pillow ! include rustic pillow covers,rustic pillows for couch,decorative pillow shams and other pillow!rustic pillows for beddecorative pillows for sofageometric pillow target Odpovědět...

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.


Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.