logo
Přihlášen: Nepřihlášen (anonymní) 23.02.2018 11:30
Články | Odkazy | Ke stažení | Fórum
Seznam Rubrik
 Reklama
 


Anketa
  Není vypsána žádná anketa


Poslední reakce
 
Nezdravé stravovací trendy
(14.07.2017 10:13:51 Vladislav Petrášek)

Vegetariánství, veganství apod. jsou nezdravé a především módní stravovací trendy, které vedou ke špatné výživě. 

Strava našich předků
(19.05.2017 14:11:39 Emílie L.)

V tomto článku jsou záměrně vynechána některá fakta. Díky tomu článek budí dojem, že naši předci ili hlavně na rostlinné stravě, to ale není pravda. Můj názor: http://emilie-lvovska.webnode.cz/l/co-jedli-nasi-predci/

Grznar
(07.04.2017 12:21:51 Filip)

Kokote!

ocel a guma
(05.03.2017 14:34:14 Já )

Já myslím že to není pravda s ocelí a gumou, protože se prodávají náhrdelníky určené pro vegany a kupují si je.

Proč být vegan
(01.02.2017 23:29:39 Viktor)

Zajímavé podání :-) Já se snažil shrnout hlavní 4 důvody, proč se většina veganů rozhodla přejít právě na tuto rostlinnou stravu. Myslím si, že jsem to pojal hodně podloženými fakty, no, mrkněte sami https://www.svobodavsem.cz/proc-byt-vegan/

Testoviny
(08.12.2016 21:43:33 Eva)

Prijde mi stupidni tvrdit ze vajecne testoviny se vyrabi na stejnych strojich jako bezvajecne.... 

Re: palacinky
(10.09.2016 00:24:56 RodoSlav)

Prečo by si sa mala vzdať palaciniek, keď ich máš rada??

Sprav si vegánske, bez mlieka a vajec. Stačí špaldová múka (T 812 a pod.), voda a štipku soli a je to. Potri džemom ,najlepšie svojim a mňam, mňam.

Dobrú chuť!!

Re: B12
(21.03.2016 14:49:23 vaganka)
Nezlob se, ale s tímhle názorem nemůžu vůbec souhlasit. V mém okolí si vegani, kteří si nedoplňovali vitamín B12 přivodili nedostatek vitamínu B12 s hodně nepříjemnými následky (mj. těžké deprese). A to není jediné: také vápník a nenasycené mastné kyseliny mohou .... (text zkrácen)
Re: B12
(17.02.2016 08:24:49 Milena Buriánková)
Díky za "zlatá slova" klučičí pštadvacítky. Domnívala jsem se, že už budu ve svých sedmdesáti odsouzena chodit jen do kroužků štrykování, nebo k doktorům, ač tomu vzdoruji mnoho let a ve zdraví. Čistoktrevnou vegetariánkou jsem 12 let, ale musím sebou víc mrskat , abych stihla v&scaro.... (text zkrácen)
B12
(16.02.2016 14:01:48 Don't worry)
Myslím že nic není tak vážné, aby se to muselo hrotit.. Já ve veganství vidím jednoduchost, pohodu a náklonost k přírodě. Ano, první dojem který člověk vidí je ten, že je to drahé a budou Vám chybět nejrůznější látky.. Čím víc se ovšem začnete zaj.... (text zkrácen)Benjamin Zephaniah - básník, rastaman, vegan!
26.06.2007 12:05:10
Obrázek

(* dub = styl hudby vycházející z pomalých rytmů reggae a afrických kořenů)

Jak uvádí encyklopedie.seznam.cz,

Část svého dětství strávil na Jamajce, jako mladík byl dva roky ve vězení pro násilnictví. Svou první básnickou sbírku, Pen Rhythm, publikoval v roce 1980. Tato sbríka byla velmi dobře přijata, dočkala se tří vydání. Jeho album Rasta představovalo první nahrávku skupiny The Wailers od smrti Boba Marleyho a prezentované jako pocta Nelsonu Mandelovi mu vyneslo mezinárodní věhlas a dostalo se mj. do čela jugoslávské hitparády. V listopadu 2003 napsal do listu The Guardian, že odmítl jmenování rytířem britského impéria. Napsal k tomu: “matky mých matek byly znásilňovány a z otců mých otců byla dělána zvířata”. Tento čin byl neobvyklý, protože přestože odmítání titulů není věcí nijak vzácnou, u řádu britského impéria je neobvyklé titul odmítnout takto veřejně. Momentálně žije v East Hamu ve Východním Londýně, dle vlastních slov jako vášnivý vegan. Fandí Aston Villa FC a podporuje místní protirasistickou organizaci. Získal několik čestných doktorátů od různých britských univerzit.

V češtině také najdete rozhovor s Benjaminem z časopisu Arkangel, kde mimo jiné uvádí:

Když mi bylo 11, hovořil jsem se svou matkou. Měla na stole kus hovězího a já se jí zeptal: „Odkud je hovězí?“ Ona řekla: „Od muže z obchodu.“ Zeptal jsem se: „Odkud ho má muž v obchodě?“ Řekla: „Od dodavatele.“ Tak jsem se zeptal: „Odkud ho má dodavatel?“ A ona odpověděla, že od farmáře. „A odkud ho má farmář?“ A ona řekla, že z krávy. A tak jsem se zeptal: „A odkud ho má kráva?“ A ona řekla: „Ty hlupáku! To JE kráva!“ Právě tehdy jsem přestal jíst maso, protože to byl ten okamžik, kdy jsem pochopil, že jsem si tyto dvě věci dosud nikdy nespojil.

Celý rozhovor naleznete zde: http://www.realita.tv/content.php?action=show-site&id=160&language=1

Stránky české encyklopedie s diskografií a bibliografií: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/512082-benjamin-zephaniah

A hlavně jeho obsáhlé a inspirující vlastní stránky: http://www.benjaminzephaniah.com/index.html

Pro velký úspěch budeme letos na Vegetariánském dni 30/9 v Praze video pravděpodobně opět promítat a je možné, že pro nás speciálně přichystá i překvapení!
Veganství v praxi Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

Skupiny místností fóra
 
Cestujeme vegansky
Detaily veganského života - kam až zajít?
Obchody v ČR
Kde si nakoupit veganské výrobky, jídlo, kosmetiku...
Vegan foreigners in Czech rep!
Anybody travelling to or staying in CZ...
Vegan MTB klub
Rádi jezdíte na horských kolech do přírody?
Veganské recepty od vás
Veganství
Vege Seznamka
vege seznámení - vážně i nevážně
Výrobky - vhodné či nevhodné?
Jaké jsou zajímavé výrobky? Na co si dát pozor? A čím výrobci klamou?
Veganské akce
Vegani pro vegany, ale i pro veřejnost - co uděláme?
Důvody ? Etika či Dieta ?
Restaurace - ČR
Restaurace - cizina
Zaměstnání, projekty
Vege práce, vege projekty...

Všechny místnosti ...
Krátké Zprávy

Líbíme se Vám?

07.09.2010 13:09

Jedním kliknutím dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám vegan.cz líbí!
Veg1 jen za 199 Kč

01.09.2010 21:34
Při zakoupení 3ks veganských multivitamínů VEG1 neplatíte obvyklou cenu 249 Kč za kus, ale jen 199 Kč za kus - ušetříte 147 Kč! Akce platí v prodejně BIOOBCHOD.CZ, Praha2, Bělehradská 71, řekněte si o slevu na pokladně. Řekněte, že jste to četli na vegan.cz, je to taková čtenářská výhoda :-)


Ahoj v novém roce!

01.02.2008 13:52
Zdravím všechny! Konečně je zase trochu času hodit sem pár úprav. Fórum funguje, je vidět, že kdo má zájem, rád si napíše o svých zkušenostech s veganstvím. Připomínám, že veganství není jen o stravě - kdo jí vegansky, ale nosí kožené boty, je to jako být pacifista a jít do války... Pokud budete mít nějaký článeček, překlad, neváhejte mi ho poslat na mail rosta(et)vegan.cz. Vítány jsou hlavně překlady zahraničních materiálů!


Fórum funguje

03.07.2007 01:42:43
Sekce Fórum v horní liště se již začíná plnit tématy. Pokud jste vegan a máte co říci nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte se zapojit! Upozornění - pokud vkládáte příspěvek, neukáže se email - takže když chcete aby vám někdo odpověděl, musíte napsat do textu i email, jinak mohou odepisovat jen registrovaní uživatelé formou vzájemných zpráv.

Přihlášení uživatele

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

Soutěž
  V tuto chvíli není vypsaná soutěž.


Web technicky a zdarma provozuje


V případě technických problémů kontaktujte.

.
Statistika přístupů

TOPlist
Od 21.4.2008Reklama